


20V LI-ION CORDLESS BLOWER
• The handle can be turned 90 degrees to deal with complex working conditions.
• 3-speed design to match the speed to the application
• Variable speed control trigger
• Good ergonomics and balanced Layout
• Lightweight body
• Can be folded at 180 degrees, easy to carry and store
• Battery/charger not included
• Packing: color box
| Rated voltage | 20V |
| Rated output power | 320W |
| Air velocity | 55m/s |
| Air volume | 2.6m³/min |
| Net weight | 1.08kg |
| QTY./CARTON | 6 |
| STOCK NO. | 87328 |
SKU:
87328
Category: 20V LITHIUM-ION PLATFORM
Attachment
87328-Parts List
DownloadRelated products
20V LI-ION CORDLESS DRILL
• CE approval
• Li-Ion battery
• Keyless chuck
• Spindle automatic locking
• Step speed selection
• Electronic speed adjustment
• Reverse function
• Variable torque
• 2 modes (screwdriving / drilling)
• LED light
• LED battery power indicator
• Belt hook
• Includes:
2pcs 2.0Ah battery packs
1pc battery charger: 220-240VAC 50/60Hz,
Europlug, 1hr fast charging
• Packing: canvas bag with color box
| Voltage | 20V |
| No-load speed | 0-400/0-1500min-1 |
| Chuck capacity | 0.8-10mm (3/8”) |
| Max. torque | 35 N.m (310in.lbs.) |
| Clutch | 21+1 setting |
| Max. drilling capacity in wood | 25mm (1”) |
| Max. drilling capacity in steel | 10mm (3/8”) |
| QTY./CARTON | 6 |
| STOCK NO. | 87212 |
20V LI-ION BRUSHLESS CORDLESS DRILL (INDUSTRIAL)
• Brushless motor
• CE approval
• Li-Ion battery
• Metal keyless chuck
• Spindle automatic locking
• Step speed selection
• Electronic speed adjustment
• Reverse function
• Variable torque
• 2 modes (screwdriving / drilling)
• LED light
• LED battery power indicator
• Belt hook
• Includes:
1pc 2.0Ah battery packs
1pc battery charger: 220-240VAC 50/60Hz,
Europlug, 1hr fast charging
• Packing: color box
| Voltage | 20V |
| No-load speed | 0-500/0-2000min-1 |
| Chuck capacity | 2-13mm (1/2”) |
| Max. torque | 58 N.m (513in.lbs.) |
| Clutch | 21+1 setting |
| Max. drilling capacity in wood | 38mm (1-1/2”) |
| Max. drilling capacity in steel | 13mm (1/2”) |
| QTY./CARTON | 6 |
| STOCK NO. | 87252 |
20V LI-ION BRUSHLESS CORDLESS IMPACT DRIVER (INDUSTRIAL)
• Brushless motor
• CE approval
• Li-Ion battery
• 1/4" hexagonal tool holder
• Electronic speed adjustment
• Variable torque
• Reverse function
• Integrated LED light
• LED battery power indicator
• Belt hook
• Includes:
2pcs 2.0Ah battery packs
1pc battery charger: 220-240VAC 50/60Hz,
Europlug, 1hr fast charging
• Packing: canvas bag with color box
| Voltage | 20V |
| No-load speed | 0-2900min-1 |
| Impact rate | 0-3000 ipm |
| Max. torque | 200 N.m (148ft.lbs.) |
| Chuck type | 1/4" Hex |
| QTY./CARTON | 4 |
| STOCK NO. | 87256 |
20V LI-ION BRUSHLESS CORDLESS IMPACT WRENCH (INDUSTRIAL)
• Brushless motor
• CE approval
• Li-Ion battery
• Electronic speed adjustment
• Reverse function
• Variable torque
• LED battery power indicator
• Integrated LED light
• Belt hook
• Includes:
2pcs 2.0Ah battery packs
1pc battery charger: 220-240VAC 50/60Hz,
Europlug, 1hr fast charging
• Packing: canvas bag with color box
| Voltage | 20V |
| No-load speed | 0-2500min-1 |
| Impact rate | 0-3000 ipm |
| Max. torque | 300 N.m (244ft.lbs.) |
| Square drive | 1/2" |
| QTY./CARTON | 4 |
| STOCK NO. | 87258 |
20V LI-ION BRUSHLESS CORDLESS ROTARY HAMMER (INDUSTRIAL) (TOOL ONLY)
• Brushless motor
• CE approval
• SDS-Plus chuck
• Rotation speed stabilization system
• Anti-vibrations system
• Safety clutch
• Battery/charger not included
• Packing: color box
| Battery pack voltage | 20V |
| No-load speed | 0-1200min-1 |
| Blows per minute | 0-4800 bpm |
| Impact energy | 2.5J |
| Drill diameter in concrete | 24mm (1") |
| Drill diameter in steel | 13mm (3/8") |
| Drill diameter in wood | 40mm (1-1/2") |
| QTY./CARTON | 4 |
| STOCK NO. | 87272 |
20V LI-ION CORDLESS HEDGE TRIMMER
• CE approval
• Diamond-ground blade teeth on both sides
• 65Mn blade increases cutting capacity
• Electronic quick stop of the blade
• Low-vibration design
• Perfect ergonomics and soft-grip handle
• Battery/charger not included
• Packing: color box
| Battery pack voltage | 20V |
| Output power | 200W |
| Cutting length | 450mm (18") |
| Cutting strength | Ø18mm(3/4”) |
| Strokes | 0-2000SPM |
| Net weight | 2kg (4.4lbs) |
| QTY./CARTON | 2 |
| STOCK NO. | 87370 |
20V LI-ION CORDLESS DRILL (SPECIALLY FOR 110-120V MARKET)
• Li-Ion battery
• Keyless chuck
• Spindle automatic locking
• Step speed selection
• Electronic speed adjustment
• Reverse function
• Variable torque
• 2 modes (screwdriving / drilling)
• LED light
• LED battery power indicator
• Belt hook
• Includes:
2pcs 2.0Ah battery packs
1pc battery charger: 120VAC 60Hz, 1hr fast charging
• Packing: canvas bag with color box
| Rated Voltage | 20VDC |
| No-load Speed | 0-400/0-1500min-1 |
| Chuck Capacity | 10mm (3/8”) |
| Torque Max. | 35N.m (310in.lbs.) |
| Max. Drilling Capacity in steel | 10mm (3/8”) |
| Max. Drilling Capacity in Wood | 25mm (1”) |
| QTY./CARTON | 6 |
| STOCK NO. | 87401 |
20V LI-ION CORDLESS DRILL (INDUSTRIAL) (SPECIALLY FOR 110-120V MARKET)
UL approval
Voltage: DC20V
Power: Li-ion, 2*2000mAh
No-load speed:0--400rpm/0—1500rpm
Clutch: 18+1 setting rings
Max torque: 337 in.lbs.
Chuck: 3/8" keyless chuck
Switch: forward & reverse
Charger : AC 100-240V
Charging time: 1h fast charging
Two batteries included
Motor brake
3 level LED battery power indicator and one LED power Light
Ergonomic grip design
Including 13pcs accessories
1 pcs Magnetic nut socket
6 pcs bit: PH1,PH2,PZ1,PZ2, 5mm,6mm
6 pcs drill bits: 1.5,2,3,4,5,6mm
Packed in blow mould case
| STOCK NO. | SIZE | QTY./CARTON |
| 79215 | 20V | 4 |